Helló,
Mint ígértem a napok lesznek a blog rendszere. Szombaton olyan nőcis dolgokról fogok írni, amikről nem beszélünk, de azért jó tudni róla.
Első téma szombatra – Mit kell vinni a kórházba, ha megműtenek?
Én úgy volt hogy első nap befekszem, és lesz egy hasmenéses napon, mint minden mütét előtt. Másnap műtét, és ha minden rendben lesz harmadnap mehetek haza.
Ebből az lett, hogy első nap bementem, közölték, hogy felvesznek mint beteget, kapok receptet a hashajtóhoz, és haza kell mennem, mert átépítés alatt van az épület, menjek vissza másnap reggel és megműtenek. Nem volt jó abban a pillanatban, mert másra készültem, de utólag jól jött ki, hogy nem kellett mások előtt “végig szenvednem” a hasmenést. Mivel volt már hasmenéses vizsgálat, tudtam, hogy még mielőtt hasmenéses nap jön, már előtte egy nappal nem ettem szilárdat, tapasztalt barátnőm tanácsára. Bejött, és annyira nem volt vészes, mert tudtam mi vár rám.
Amikor felvettek betegként, egy kedves hölgy felvilágosított, hogy mit vigyek be. Hazamentem, és átpakoltam az addig összekészített táskámat.
1 szabály – semmit ne vigyél magaddal ami érték. Ilyen az összes hivatalos íratod (személyi, adókártya…stb.)pénz, drága holmik, semmit! Amikor felvesznek betegként, minden adatodat rögzítik, ezért sem kell. Ne vigyél semmi ékszert, még fülbevalót sem. Műtét alatt nem lehet semmi rajtad, és a kórházak nem vállalnak felelősséget ha ellopják – és ezt alá is írod a felvételnél!
2 szabály – műtét előtt borotválkozni kell. Mindenhol! Nekem a hasamnál volt a műtét, és nem csak “ott”, hanem a hason lévő pihéket is le kell borotválni. Joggal kérdezheted miért? Azért mert a műtét után leragasztották a sebeket, és amikor napokkal később azt leszedik, tud ám fájni! Szóval borotválkozni otthon kell, mert ha nem teszed, a kórházi dolgozok teszik meg, szárazon…
3 szabály – olyat vigyél amit nem sajnálsz. Nekem mondták, hogy a fűtéssel gondok vannak, ezért fontos a meleg ruha, és ha kell legyen takaró. Én pizsama mellett döntöttem, meleg zoknival, kényelmes pólóval.
Mit vigyél feltétlenül:
– Törülköző. (egy kisebb amit ha bevizezel meg tudod magad törölni műtét után, és egy nagyobb (bár én pont nem használtam!)
– Papucs (műanyag, hogy tudj abban zuhanyozni, ha kell.
– WC papír (nincsen a kórházakban, ne felejtsd el)
– Kényelmes háló ing, vagy pizsama. (lehetőség szerint pamut, hogy ne legyen gond a bőröddel)
– Víz ( műtét után inni kell!)
– Műanyag pohár (nem törik, nem kell hazavinni)
– Evőeszköz (nem adnak mindenhol…!)
– Műanyag tányér (higiéniai okok miatt vittem magammal, mert ki tudja ki evett már abból 🙁 )
– Bugyi, nem tanga, meg szexi fehérnemű, hanem bugyi bugyi!
– Nőgyógyászati műtétek esetén kell – normál betét (minimum egy csomag)
– Újság is jó, de én nem olvastam, mert nem volt hozzá erőm.
Jó tanács még, hogy egy kórházban sem nézik milyen sminked van, vagy ki vagy. Lehet hogy utasítóan bánnak veled, de minden esetben jusson eszedben, hogy ez a te érdeked. Műtét előtt elhangzanak olyan mondatok, hogy “öltözzön át”, “bekötöm a kanült”, “vegye fel a hajvédőt”, “vegye be a gyógyszert”…stb. A műtét után felöltöztettek, még nem tudtam mi vár rám, de azt tettem amit mondtam. Utólag örültem annak, hogy ott rögtön rám adták a ruhát, mert nagyon rossz estém volt, mindenem fájt. Óránként nézték meg, hogy vagyok, betakartak. Másnap behozták a reggelit, lázat mértek, el kellett mennem illemhelyre, elmondták mire kell számítani, mire figyeljek, átadták a papírjaimat és jobbulást kívántak majd hazaengedtek.
A táppénzes lapot nem a kórház intézi, hanem te magad a saját háziorvosodnál.
Remélem tudtam segíteni 🙂
Jobbulást, mindenkinek akinek valami oknál fogva kóráhzba kell mennie.
VAda
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: